wtorek, 28 października 2014

Nieząstapione skarpetki

Chyba każdy z nas pamięta te czasy, kiedy mama strofowała nas przed wyjściem na sanki, czy aby na pewno jesteśmy odpowiednio ubrani. Nie mogło wówczas zabraknąć ciepłych kalesonów, podkoszulki i skarpetek. Niezrozumiałe wówczas dla nas zachowanie mamy nabiera sensu, gdy sami jesteśmy starsi i odpowiadamy za własne zdrowie. I wówczas przypominamy sobie te słowa z dzieciństwa: czy aby na pewno mamy ze sobą ciepłe skarpetki? No właśnie!


Stara maksyma mówiąca o tym, że diabeł tkwi w szczegółach, potwierdza również naszą małą teorię dotyczącą znaczenia, jakie w zimowym ubiorze mają skarpetki. Ten mały, i wydawać by się mogło, nieistotny szczegół może zmienić na zawsze nasze myślenie na temat sportu.

Pomiędzy skarpetkami a butami sportowymi – niezależnie od tego czy są to buty narciarskie, snowboardowe czy do biegania – istnieje niesamowita zależność i współpraca. Zbyt niskie lub nieodpowiednio dopasowane do naszej stopy skarpetki będą opadać, co spowoduje otarcia naszych stóp. A chyba nie ma nic gorszego niż odciski lub krwawiące stopy.


Dlatego też zawsze warto pamiętać o tym, by dbać o nasze stopy dzięki skarpetkom. Odpowiednio dopasowane, sportowe – będę współpracować z butem i chronić nasze stopy przed obtarciami czy wychłodzeniem. Warto zainwestować w skarpetki dobrej jakości, te które są wyprodukowane z kiepskiej jakości materiałów, mogą spowodować jedynie nadmierne pocenie się stopy. Specjalistyczne skarpetki narciarskie przydadzą nam się w chłodne dni i sprawią, że już nigdy nie dotknie nas problem zimnych stóp czy obtarć.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz