środa, 1 października 2014

Kaski narciarskie: jak wybierać?

Wydaje się że nie ma nic prostszego od wyboru kasku narciarskiego. Kiedy jednak wchodzimy do sklepu, okazuje się, że nie wiemy, na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, ani jak ocenić, czy dany kask będzie dla nas odpowiedni. W rezultacie wybieramy pierwszy lepszy kask, który niekoniecznie jest właściwie dopasowany, co z pewnością nie jest dobrym posunięciem, ponieważ ochrona głowy jest niesłychanie ważną kwestią. Jak zatem dopasowywać kaski narciarskie?
Wypadki zagrożone ryzykiem urazu głowy nalezą do zdecydowanie najgroźniejszych. W wyniku uszkodzenia głowy może dojść do poważnych zaburzeń, a nawet do śpiączki czy śmieci. Dlatego tak ważne jest, aby dobrze ją chronić i właściwie dopasowywać kaski narciarskie.

Kask musi dobrze przylegać, aby nie było możliwości, że w trakcie upadku zsunie się on lub zmieni położenie. Dlatego bardzo ważną kwestią jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru. Najłatwiej zrobić to poprzez mierzenie po kolei różnych wielkości kasków, warto też zmierzyć sobie obwód głowy. Jeśli podczas mierzenia nic nie uciska, nie gniecie, a kask pewnie trzyma się na głowie, znaczy to, iż najprawdopodobniej znaleźliśmy odpowiedni rozmiar.

Pamiętajmy też, aby przy zakupie kasku uwzględnić gogle, które powinny być z nim kompatybilne. Jeśli już posiadamy gogle, weźmy je ze sobą do sklepu na przymiarkę kasku. Ramka okularów narciarskich musi być ściśle dopasowana do profilu kasku, dzięki czeku nic nie będzie się przesuwać ani zmieniać położenia.

Nie oszczędzajmy na tym zakupie. najlepiej jest wybierać markowe kaski narciarskie, które dadzą gwarancje solidności oraz wytrzymałości, tak ważnych podczas ewentualnego wypadku. Gdy w grę wchodzi nasze zdrowie, warto wydać trochę więcej, by mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko, co się dało.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz