środa, 1 października 2014

Deski snowboardowe dla początkujących

Zakup pierwszej deski to prawdziwe wyzwanie. Zależy nam na tym, aby jeździło się na niej jak najłatwiej. Nie chcemy przecież zrobić z siebie pośmiewiska na stoku, ani połamać się na starcie. Nie ma sensu kierować się jednak strachem, wystarczy odrobina zdrowego rozsądku i trochę podstawowej wiedzy.
Pierwszą i najważniejszą kwestią jest twardość deski. Im większa, tym wymagać będzie większych umiejętności. Dla początkujących polecane są deski snowboardowe miękkie. Miękki snowboard nie jest tak czuły na delikatne ruchy, dzięki czemu nie wychwytuje drobnych błędów.

Wybierz deskę typu all mountain, czyli uniwersalną.Z reguły takie deski maja tez najniższe ceny, co jest niewątpliwą zaletą. Produkują je praktycznie wszystkie marki, Rossignol, Lib Tech, Roxy czy Gnu. Snowboard all mountain to absolutna podstawa i pierwsza deska każdego ridera, nawet jeśli później chcesz iść np.w kierunku freestyle.

Szerokość deski dobieramy zgodnie z długością buta. Nie daj sobie wmówić, że na desce o mniejszej szerokości trudniej utrzymać równowagę, gdyż nie jest to prawdą. Węższa deska wymaga mniejszego zaangażowania siły przy skręcie i umożliwia szybsza zmianę krawędzi.

Wybieraj deski sowboardowe dobrych marek. Nawet jeśli nie chcesz na początek kupować sprzętu z najwyższej półki, dobra jakość jest podstawą i zapewni Ci łatwiejszą oraz przyjemniejszą naukę. Jeśli nie chcesz narazić swojego zdrowia na szwank, nie kupuj tanich chińskich wynalazków ani supermarketowego sprzętu. Jest dużo marek produkujących dobry sprzęt i oferujących różne ceny. Do najpopularniejszych należą Ride, Rossignol czy Gnu Snowboard renomowanej firmy to pewność tego, że zaprojektowali i wykonali go specjaliści.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz