środa, 1 października 2014

Jak ubrać się na stok? Kurtki i spodnie narciarskie

Podczas jazdy powinno nam być ciepło i wygodnie. Odzież narciarska nie może przemakać, powinna chronić przed wiatrem ale i przepuszczać powietrze. To dość wiele wymagań jak na zwykłe ubranie, nieprawdaż? Z tego też powodu profesjonalna sportowa odzież to nieco większy wydatek. Na naszym zdrowiu oraz wygodzie nie powinniśmy jednak oszczędzać.Jeśli kurtki narciarskie, to tylko z membraną. Zapewnia ona nieprzemakalność oraz oddychalność. Dobra membrana typu GORE-TEX to główny składnik ceny kurtki. Jak powiedzieliśmy, oszczędzać nie warto, natomiast jedno co możemy zrobić, to dopasować membranę zgodnie z naszymi potrzebami. Do jazdy rekreacyjnej wystarczy podstawowa, o parametrach 5000/5000. Nie musimy kupować mocniejszej, jeśli nie zamierzamy jeździć w szczególnie ciężkich warunkach, tym bardziej że większa nieprzemakalność to także słabsze przepuszczanie powietrza.

Bielizna termoaktywna lepsza niż bawełna

Pod kurtkę przyda się bielizna termoaktywna, która da Ci dodatkowe ciepło oraz zapewni rozwiązanie problemu pocenia się. Jej zadaniem jest bowiem odprowadzanie wilgoci z materiału, zanim wsiąknie ona do środka. W termoaktywnej odzieży zapomnimy o problemie mokrego podkoszulka przyklejającego się do skóry.

jeśli chodzi o spodnie narciarskie, powinny one być ciepłe i nieprzemakalne. Nowoczesne spodnie są wyposażone w membrany i nawet bardzo cienkie bywają ciepłe. Zapewniają też ochronę przed wiatrem. Wygodne, dobrej jakości spodnie z membrana kupisz już za 100 zł, nie jest to więc tak duży wydatek, jak w przypadku kurtki.

Jeśli poznałeś dyskomfort spowodowany niewłaściwie dobranym ubraniem narciarskim, nie zwlekaj i rozwiąż ten problem. W ciepłym i suchym ubraniu chwile na stoku z pewnościa będą o wiele przyjemniejsze. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz