środa, 2 września 2015

Czy warto kupować markową odzież narciarską?Markowe spodnie i kurtki narciarskie zwykle zachęcają innymi cechami niż tylko modnym znakiem firmowym i ładnym fasonem. Nie jest tak jednak zawsze. Zwykle wszakże dobra firma jest równoznaczna z jakością oraz trwałością. Może się zaś zdarzyć, iż znajdziemy solidne spodnie czy kurtkę, które  nie będą dobrej firmy, opłaca się zatem za każdym razem dokładnie sprawdzać oferty oraz samemu ustalać, czy dana odzież narciarska będzie właściwa.


Musimy wiedzieć, na co zwracać uwagę. Na początek potrzebna jest kurtka z membraną. Membrana jest najważniejszym określnikiem tego, czy kurtka będzie dobra oraz najważniejszym składnikiem jej wartości. Gwarantuje ona ochronę przed wodą jak i oddychalność, które posiadają duży wpływ na twój komfort w czasie używania kurtki. Nie ukrywajmy, zwykle w membrany GORE-TEX wyposażane są droższe, markowe kurtki. Jest to zakup, na który warto się zdecydować.

Spodnie narciarskie również muszą być ocieplane jak i nieprzepuszczalne. Spodnie również mają membranę. Nawet na oko cieniutkie spodnie z membraną mogą ogrzewać, będąc przy tym bardzo lekkie, co zapewni  swobodę podczas jazdy na nartach lub snowboardzie. Dobra membrana to dobra marka, warto zatem kupić spodnie z wyższej półki.

Uposaż się również w  rękawice narciarskie. Tutaj marka nie ma już takiego znaczenia. nie ukrywajmy, rękawice powinny być ciepłe i wygodne, umożliwiające pewne trzymanie kijków - do tego nie potrzeba specjalnej technologii, choć na rynku masz do wyboru różne zaawansowane modele rękawic.

Kiedy zatem wybrać znaną markę? Na pewno w przypadku kurtki. Spodnie narciarskie również powinny być możliwie dobrej jakości. Markowa czapka to już praktycznie sam wygląd. Od Ciebie zależy, czy będzie Ci na nim zależało.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz