wtorek, 23 czerwca 2015

Niewygodne buty narciarskie, co robić?


buty narciarskie

Źle dopasowane buty to poważny problem. Mogą one całkowicie przekreślić twoją przyjemność z jazdy, zmniejszyć twoje możliwości, zablokować rozwój techniki, a nawet wypaczyć ją. Nie warto robić sobie takiej krzywdy i jeśli buty naprawdę poważnie uciskają, prawdopodobnie będziesz musiał je wymienić, na początku nie wpadaj jednak w panikę.


Kupiłeś nowe buty narciarskie i po wyjściu na stok okazało się, że są one niewygodne? Może się to zdarzyć każdemu. Podczas przymiarki w sklepie ciężko jest ocenić, jak buty będą się sprawowały w praktyce, szczególnie jeśli wykonałeś ją w nie do końca odpowiedni sposób. Nie panikuj jednak od razu. Buty mają miękkie wnętrze, a ich wkładki są robione tak, by dopasowywały się do nogi. Czasem dopasowanie może potrwać trochę dłużej. Przy pierwszym wyjściu na stok buty nie muszą być jeszcze idealnie dopasowane.

Jeśli buty narciarskie uciskają z powodu złego ułożenia stopy, spróbuj ze specjalnymi wkładkami. Do jazdy zakładaj specjalne skarpety narciarskie. Kup termoaktywne, gdy stopa nie będzie spocona, buty mogą obcierać mniej.


Jeśli nic nie pomoże i po kilku około pięciu wyjściach na stok nadal będziesz odczuwał duży dyskomfort uniemożliwiający normalna jzdę, niestety będziesz musiał kupić nowe buty narciarskie. Tym razem poświęć przymiarce więcej czasu. Powinna ona trwać kilkanaście minut. W tym czasie wkładka dopasuje się bardziej do nogi i będziesz mógł lepiej ocenić, czy buty są dobre. Możesz również poszukać sklepu dysponującego specjalnym sprzętem do dopasowywania butów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz