poniedziałek, 25 maja 2015

Bielizna termoaktywna dla narciarzaJeśli jeszcze nie masz w swoim narciarskim wyposażeniu termoaktywnej bielizny, dziś doradzimy, jak ją dobrać. Z całą pewnością jest to element odzieży, w który warto zainwestować, i który zwiększy Twój komfort. Nie wierz w mity na jej temat! Odzież termoaktywna ma zdecydowanie więcej zalet niż wad.


Mówi się, że bielizna termoaktywna jest niehigieniczna, sprzyja magazynowaniu potu i powstawaniu nieświeżego zapachu – i tak dalej. Owszem, jeśli ktoś zapomina o podstawowych czynnościach, jak regularne pranie, tego typu problemy z pewnością się pojawią. Tak samo z resztą, jak w przypadku zwykłej odzieży. Bieliznę termoaktywną należy regularnie czyścić. Wcale nie osłabia to jej właściwości – jak twierdzą niektórzy, a wręcz przeciwnie. Wyprana bielizna termoaktywna pomaga w zachowaniu świeżości. Jest szyta z materiałów o szczególnych właściwościach. Pot, zamiast wsiąkać w tkaninę, jest odprowadzany na powierzchnię, a następnie odparowuje.

Termoaktywna odzież pomoże również w utrzymaniu optymalnej temperatury. Doskonale izoluje, zapewniając ciepłotę w zimne dni na stoku, ale równocześnie nie dopuszcza do przegrzania. Na stok najlepiej wybrać bieliznę o średniej grubości, czyli dwójkę. Jedynka nie ogrzewa, zaś trójka będzie za ciepła do uprawniania sportu. Jest przeznaczona dla alpinistów i osób, które nie wykonują wzmożonej aktywności fizycznej, a przebywają na mrozie.

Bielizna termoaktywna jest doskonałym uzupełnieniem stroju narciarza. Jeśli zastanawiałeś się, czy jej zakup ma sens, nie musisz się więcej wahać. Wybierz dobrą, markową odzież, a będziesz mógł cieszyć się większym komfortem na stoku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz