sobota, 11 kwietnia 2015

Konserwujemy narty po sezonie


narty atomic

Aby uniknąć uszkodzeń sprzętu i konieczności wykonywania napraw, należy się z nim właściwie obchodzić. Nawet najlepsze, markowe narty nie będą nam właściwie służyć – jeśli my nie będziemy odpowiednio służyli im. Jak będziesz traktował swoje deski, tak w przyszłości one potraktują Ciebie. Dziś doradzimy więc, jak ładnie pożegnać się z nimi po upływie sezonu zimowego :-) czyli jak zakonserwować nasze narty.


Nawet narty Atomic z najwyższej półki mogą ulec korozji czy uszkodzeniom, jeśli nie będziemy o nie właściwie dbali. Jeśli więc kupiłeś swój wymarzony sprzęt, teraz właściwie go traktuj. Nie jest to ani skomplikowane, ani czasochłonne.

Po zakończeniu sezonu narciarskiego, zakonserwuj swoje deski w prosty sposób, z użyciem środków dostępnych w każdym sklepie narciarskim. Wszystko, czego będziesz potrzebował, to smar na zimno i olej do natarcia metalowych krawędzi, najlepiej olej wazelinowy.
Przygotuj ciepłą wodę w wiadrze, z dodatkiem zwykłego detergentu. Oczyść nią narty, używając materiałowej szmatki. Opłucz. Pozostaw do wyschnięcia w ciepłej temperaturze, najlepiej na dworze. Nie używaj suszarek, by nie podgrzewać części, które mogą uleć wypaczeniu.

Teraz nasmaruj ślizgi smarem na zimno. Krawędzie metalowe natrzyj olejem wazelinowym, który zabezpieczy je przed korozją.


Gotowe. Ładnie pożegnaj się z nartami i bezpiecznie schowaj w miejscu trudno dostępnym dla dzieci :-) Czekaj na następny sezon.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz