czwartek, 5 listopada 2015

Rodzaje szyb w goglach


gogle

Gogle to bardzo ważny element wyposażenia narciarza i snowboardzisty. Chronią nasze oczy przed słońcem, śniegiem, powiewami wiatru. Zwiększają bezpieczeństwo, minimalizując ryzyko oślepienia, poprawiają nasz komfort. Kto choć raz spróbował jazdy w nich, raczej nie będzie chciał się z niemi rozstać. Dziś parę słów na temat ich rodzajów. Czym różnią się poszczególne typy szyb stosowane w okularach do jazdy na nartach czy desce?


Odpowiednio dobrana szyba jest podstawą, jeśli chodzi o wybór gogli. Po pierwsze, różnią się one między sobą kształtem. Rozróżniamy szyby cylindryczne i sferyczne. Cylindryczne są płaskie i są najczęściej montowane w podstawowych modelach gogli. Szyby sferyczne są obecnie bardziej popularnym rozwiązaniem. Są wypukłe – wycięte z kuli. Nie zniekształcają obrazu i dają szersze pole widzenia.

Szyby można podzielić też na te z powłoką lustrzaną oraz bez niej, czyli szyby jednokolorowe. Pierwsze przeznaczone są do jazdy w słoneczne dni, a drugie przydadzą się w gorszych warunkach pogodowych. Ważna jest także przepuszczalność światła, która zadecyduje o przejrzystości danej szyby.


Dla osób z wadami wzroku istnieje możliwość doboru gogli z szybkami korekcyjnymi. Na rynku działa parę firm, które oferują robienie gogli na zamówienie, do korekcji określonych wad wzroku, z szybkami o niezbędnych mocach. Takie gogle to już jednak niestety poważny wydatek. Jeśli szkoda Ci je kupować, tańszą, a również wygodną opcją jest zakup gogli, pod które można zakładać zwykłe okulary korekcyjne. Możesz na narty zakładać soczewki kontaktowe, nawet jeśli nie nosisz ich na co dzień.

Szeroki wybór googli znajdziecie w sklepie SnowShop >>> SPRAWDŹ <<<

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz