piątek, 13 lutego 2015

Idealna kurtka narciarska?


kurtka narciarska

Dobra kurtka do jazdy na nartach czy desce jest niezwykle ważnym elementem wyposażenia. Jeśli nie chcesz się pocić bądź marznąć, lepiej zrezygnować ze zwykłej zimowej odzieży kosztem tej profesjonalnej, sportowej. Zapłacisz za nią więcej, ale będziesz jej używał długo – i z satysfakcją.


Dobra, markowa kurtka narciarska to niestety wydatek rzędu ponad 500 złotych. Tym przypadku niestety zwykle im droższa, tym lepsza. Jakość najczęściej idzie w parze z marką i ceną, a także z zaawansowaniem technologicznym odzieży. Jednym z głównych składników ceny i z najważniejszym elementem kurtki jest membrana. Generalnie zwykło się uważać, że im mocniejsza i bardziej przepuszczalna, tym lepiej. Musisz jednak wiedzieć, że nie powinno się przesadzać. Za mocna membrana nie będzie dobra, jeśli planujesz jeździć w przeciętnych warunkach klimatycznych, weekendowo. Solidne membrany są przeznaczone do ciężkich warunków, a w słoneczne dni na stoku mogą okazać się za mocne. W efekcie będziesz się pocić, bowiem im bardziej szczelna, tym membrana będzie mniej przepuszczalna.

Warto pomyśleć o kurtce z nadajnikiem lawinowym, który pozwala wykryć narciarza, gdy przysypie go śnieg. Jeśli kurtka narciarska będzie miała informację, że zawiera RECCO, będzie to znaczyło, że posiada taki właśnie reflektor (Recco Rescue System).


Kurtka narciarska powinna też oczywiście być wygodna i posiadać ściągacze, kieszonki i inne dodatki. To nie zwykła kurtka do chodzenia po mieście, a ubranie sportowe. Jeśli nie chcesz kupować nowej kurtki, a dopiero zaczynasz, lepiej pożycz od kogoś sportowe ubranie, zamiast zakładać zwykła zimową kurtkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz