czwartek, 18 grudnia 2014

Fischer - narty z tradycją


fischer narty

Firma Fischer to jedna z wiodących światowych marek produkujących sprzęt narciarski. Chyba każdy zna to logo. Dla narciarzy oznacza ono jakość, solidność i doskonałą technologię. Jaka jest historia marki? Od czego zaczynał słynny Fischer? Fani sportów zimowych powinni posiadać tę wiedzę, zachęcamy więc do przeczytania dzisiejszego wpisu.

Fischer Sports GmbH to austriacki producent sprzętu narciarskiego. Siedziba firmy mieści się w mieście Ried im Innkreis. Firma, którą znamy z produkcji nart, należy do grupy Fischer Beteiligungsverwaltungs GmbH. Drugim przedsiębiorstwem wchodzącym w skład grupy jest producent odzieży Löffler Premium Sportswear.

Firma powstała wiele lat temu, na początku ubiegłego stulecia. Posiada więc naprawdę długą tradycję. Założona została już w 1924 roku przez Josefa Fischera Seniora, od którego nazwiska, jak to często bywa, pochodzi jej znana do dziś, prestiżowa nazwa.

Co zaskakujące, jej pierwszymi jej produktami były nie tylko narty. Fischer produkował również drewniane sanki oraz... wózki ręczne. Początki seryjnej produkcji sprzętu narciarskiego firma datuje na rok 1936. Znane do dziś, rozpoznawalne niemal na całym świecie, a z pewnością na całym naszym kontynencie logo zaprojektowane zostało w roku natomiast 1958.

Fischer - narty i nie tylko


W chwili obecnej firma produkuje narty biegowe, zjazdowe, a także wyposażenie  do skoków narciarskich. Wiązania do nart biegowych i zjazdowych, buty do narciarstwa biegowego oraz zjazdowego oraz akcesoria hokejowe również znajdziemy w ofercie Fischer. Narty zjazdowe to zaś niezmiennie jej flagowy produkt. Należą bowiem do jednych z najbardziej zaawansowanych technologicznie i najsolidniejszych, jakie były i są produkowane.

.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz